1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Jak działa stabilizacja napięcia...

Jak działa stabilizacja napięcia w agregatach prądotwórczych?

Agregaty prądotwórcze to autonomiczne urządzenia do produkcji energii elektrycznej. Znajdują zastosowanie jako źródło awaryjnego zasilania w miejscach, które nie są w stanie obyć się bez prądu nawet tymczasowo, takich jak szpitale i ważne placówki rządowe lub wojskowe. Bardzo często używa się ich również do zasilania różnych mobilnych urządzeń, takich jak maszyny budowlane i rolnicze, a także zapewnienia energii elektrycznej rozstawianym tymczasowo stoiskom, między innymi w cyrku, wesołych miasteczkach i na wszelkiego rodzaju festiwalach czy plenerowych koncertach.

Ponieważ zakup takiego prądotwórczego urządzenia wiąże się z dużymi kosztami, bardzo popularny jest wynajem agregatów, zarówno na długi okres, jak i jedynie na kilka dni, na przykład na czas konkretnego wydarzenia. Nasza firma oferuje wynajem tych maszyn razem z jego transportem i obsługą oraz całym niezbędnym okablowaniem. Dostarczany przez nie prąd cechuje się wysoką jakością i jest całkowicie bezpieczny dla zasilanych urządzeń, ponieważ nasze agregaty mają funkcję stabilizacji napięcia.

Czemu stabilizacja napięcia jest ważna?

Jakość dostarczanej energii ma ogromny wpływ na działanie i żywotność zasilanego sprzętu. Z kolei jednym z najważniejszych czynników, z którego wynika jakość prądu, jest częstotliwość napięcia. W Unii Europejskiej standardowa częstotliwość napięcia wynosi 50 Hz, przy czym dopuszcza się niewielkie wahania. Jeśli jednak będą one zbyt duże, zaszkodzą urządzeniom, które nie są przystosowane do funkcjonowania w takich warunkach. Zbyt wysokie napięcie przyśpieszy zużywanie się jego komponentów i skróci jego żywotność. Z kolei zbyt niskie sprawi, że sprzęt nie będzie działał wydajnie. Jest to szczególnie istotne w przypadku delikatnych urządzeń, przede wszystkim elektronicznych, które mogą zostać poważnie uszkodzone w wyniku skoków napięcia.

Stabilizacja napięcia zapobiega znaczącym wahaniom, zmniejszając je do dopuszczalnego minimum. Oznacza to, że agregaty z tą funkcją są w pełni bezpieczne dla zasilanych urządzeń i korzystanie z nich nie wpłynie negatywnie na ich żywotność, ani nie odbije się negatywnie na wydajności, z którą działają. Wysoka jakość dostarczanej energii sprawia, że oferowane przez nas agregaty są pewnym, skutecznym źródłem prądu, dostosowanym do nawet najbardziej delikatnych maszyn oraz elektroniki.