1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Jaki agregat prądotwórczy najlepiej...

Jaki agregat prądotwórczy najlepiej sprawdzi się do użytku domowego?

Powszechnie znane jest wykorzystanie agregatów prądotwórczych na dużych imprezach plenerowych, koncertach czy pokazach filmowych. Coraz częściej jednak klienci doceniają także stosowanie agregatów w użytku domowym. Przydają się nie tylko, gdy zabraknie prądu w sieci, ale także do niektórych prac w ogrodzie z wykorzystaniem elektronarzędzi. Jak wybrać odpowiednie urządzenie do domu? 

Agregaty prądotwórcze mają szerokie zastosowanie w domu. Z pewnością warto mieć takie urządzenie na wypadek awarii. Wiele osób korzysta z nich na działkach i wyjazdach w teren – pod namiot czy nawet plener malarski. Często stosowane są agregaty do prac w przydomowych ogrodach czy na działce. Wykorzystanie ich do zasilania elektronarzędzi takich jak pilarki czy wiertarki pozwala na przeprowadzenie działań z daleka od źródła prądu. 

Rodzaje agregatów prądotwórczych 

Wybierając agregat prądotwórczy, przede wszystkim zwróć uwagę na jego moc. Popularne są agregaty o mocy od 3 kW do 80 kW (czasami zamiast mocy określa się tzw. moc pozorną w woltoamperach). Do użytku domowego zazwyczaj wystarczające są agregaty o najmniejszej mocy. Wszystko zależy jednak od urządzeń, jakie zamierzasz do nich podłączyć. Dobrej jakości agregaty spełniają normę Stage III A, która określa limit ilości emitowanych zanieczyszczeń. 

Dobierając odpowiedni agregat prądotwórczy, bierz pod uwagę również wielkość i kształt urządzenia. Jeśli chcesz je przenosić ręcznie, urządzenie musi być dostatecznie małe i lekkie (może mieć formę walizki). Do wyboru będziesz mieć także rodzaj paliwa. Na rynku dostępne są agregaty benzynowe (z silnikami dwusuwowymi i czterosuwowymi), diesle oraz urządzenia LPG. 

Wynajem agregatów prądotwórczych 

Jeśli będziesz potrzebować agregatu tylko przez pewien czas, z pewnością dobrym pomysłem jest nie zakup, ale wynajem agregatu prądotwórczego. Dzięki temu możesz liczyć na pełną obsługę obejmującą transport, okablowanie i pomoc wykwalifikowanych pracowników w odpowiedziach na wszelkie pytania dotyczące działania agregatów.