1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Montaż instalacji w budownictwie...

Montaż instalacji w budownictwie mieszkaniowym. Zasady postępowania

Instalacja elektryczna jest podstawą komfortu. Niestety, często zdarza się, że mieszkanie, które było użytkowane przez długi czas, wymaga pewnych modernizacji lub wymian w zakresie elektryki. O jakich zasadach warto jednak pamiętać? Temat ten omawiamy w  naszym artykule.

Instalacja elektryczna w mieszkaniach – co warto wiedzieć?

Duża część polskich mieszkań powstała kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, kiedy to budynki stawiano masowo, często z błędami. Dodatkowo wykorzystywana wtedy technika nie ma porównanie z obecnymi, nowoczesnymi metodami. Co więcej, większość dawnych instalacji elektrycznych nie była tworzona z myślą o wygodzie i przyszłych potrzebach. Oznacza to, że gniazdka umieszczone są w trudnodostępnych miejscach, przewody są trudne do zlokalizowania, a większa ilość urządzeń elektronicznych prowadzi do przeciążeń.

Jeśli więc chcesz cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem użytkowania, warto wprowadzić zmiany lub nawet wymienić całą instalację.

Jak stworzyć instalację elektryczną w mieszkaniu?

Jednak o czym należy pamiętać tworząc instalację elektryczną? Oto kilka zasad:

  • konieczne jest skorzystanie z profesjonalnych usług i wysokiej jakości materiałów – instalacja elektryczna musi być bezpieczna, więc nie można na niej oszczędzać,
  • schemat instalacji elektrycznej musi być przygotowany przez specjalistę, który rozplanuje m.in. gniazda elektryczne i punkty oświetleniowe,
  • już na początkowym etapie należy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i dopasować rodzaj instalacji do konkretnej sytuacji,
  • instalacja elektryczna w mieszkaniu powinna być wyposażona w ochronniki przeciwprzepięciowe, które zwiększają poziom bezpieczeństwa.
  • Jak już wspomnieliśmy montaż instalacji warto powierzyć doświadczonym elektrykom, takim jak nasza ekipa. Zajmujemy się projektowaniem i montażem sieci elektrycznych w budynkach mieszkalnych, obiektach przemysłowych, handlowych i usługowych. Sprawdź naszą ofertę już dziś!