1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Zalety i zastosowania mobilnych...

Zalety i zastosowania mobilnych agregatów prądotwórczych

Agregat prądotwórczy to samodzielne urządzenie, które jest źródłem energii. Składa się on z prądnicy z magnesami stałymi lub elektromagnesami napędzanej silnikiem spalinowym oraz urządzeniami pomocniczymi. Może być montowany na stałe lub przenoszony z miejsca na miejsce. W poniższym tekście przedstawiamy mobilne agregaty prądotwórcze. 

Mobilne agregaty prądotwórcze dzięki niewielkim rozmiarom i przystępnej cenie są dosyć popularnymi urządzeniami nadającymi się do stosowanie w wielu miejscach. Niektóre z nich wyposażone są w kółka oraz specjalne obudowy wyciszające lub chroniące przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, co dodatkowo rozszerza możliwości ich zastosowania.

Agregaty mobilne nadają się zarówno do użytku prywatnego, jak i w dużych organizacjach. Prywatnie często wykorzystywane są na działkach i kempingach. Pozwalają na podłączenie urządzeń z daleka od zwykłego źródła prądu. Zależnie od mocy agregatu może o zasilać różne, nawet bardzo skomplikowane maszyny. 

W jakich sytuacjach najczęściej stosuje się agregaty mobilne?

Agregaty mobilne mogą zasilać urządzenia medyczne, wiertarki, szlifierki, kompresory, a nawet betoniarki. Często korzystają z nich majsterkowicze – amatorzy. Znajdują też zastosowanie w profesjonalnych warsztatach samochodowych, pracowniach artystycznych. Dobrze znane jest ich zastosowanie przy organizacji wszelkich imprez plenerowych. Zapewniają oświetlenie i nagłośnienie w miejscach pozbawionych źródła prądu. Dzięki nim można organizować festyny, koncerty czy plenerowe pokazy filmowe nawet na dzikiej plaży lub w środku lasu. 

Tam, gdzie znajduje się źródło prądu, agregaty przydają się jako zasilanie awaryjne. Każda placówka medyczna jest wyposażona w agregaty, które są zabezpieczeniem ciągłej pracy urządzeń podtrzymujących życie. Zapewniają one niezawodne i nieprzerwane działanie wielu instytucji, przedsiębiorstw i innych organizacji. Agregaty mobilne są łatwiejsze w użytkowaniu od stacjonarnych, ich stosowanie nie wymaga żadnych pozwoleń.