1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Kiedy lepiej jest wypożyczyć...

Kiedy lepiej jest wypożyczyć agregat niż kupić?

Agregaty prądotwórcze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości korzystania z sieci, gdzie dochodzi do awarii lub przerw w dostawie prądu. Agregat prądotwórczy może zasilać stacje transformatorowe, różne maszyny i urządzenia, a nawet całe budynki. Na rynku dostępne są agregaty o różnej mocy, przy czym do obsługi urządzeń o większej mocy trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Kiedy lepiej wypożyczyć agregat niż kupić?

Tymczasowe zapotrzebowanie i zastosowanie agregatów prądotwórczych

Odpowiedź na nasze pytanie, kiedy lepiej wypożyczyć agregat niż kupić, można ująć właściwie jednym zdaniem – zawsze, gdy nie potrzebujemy agregatu prądotwórczego na stałe. Zakup agregatu opłaca się w zasadzie tylko przedsiębiorcom, który z takiego sprzętu zamierzają korzystać na co dzień, przy czym trzeba zaznaczyć raz jeszcze, że osoba pracująca z agregatem o dużej mocy musi mieć odpowiednie uprawnienia. Poza zakupem agregatu konieczne jest więc także często zapewnienie pracownikom właściwych szkoleń, za co też zapłacimy. Jeśli więc nasze zapotrzebowanie jest tymczasowe, lepiej skorzystać z opcji wypożyczenia agregatu, a właściwie najlepiej wybrać usługi agregatem prądotwórczym.

Usługi agregatem prądotwórczym

Do obsługi agregatu prądotwórczego o dużej mocy w Polsce konieczne są uprawnienia SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Ich zdobycie wiąże się z przejściem odpowiednich szkoleń i zdaniem egzaminu. Wynajem agregatu prądotwórczego oferowany przez naszą firmę to nie tylko dostarczenie agregatu w dane miejsce, ale też obsługa sprzętu. Jak wspomnieliśmy we wstępie, agregat prądotwórczy może zasilać stacje transformatorowe, maszyny i urządzenia (najczęściej budowlane, rolnicze), a także budynków, np. sklepów, magazynów, różnych zakładów produkcyjnych. Usługi agregatami prądotwórczymi to też świetna opcja do zasilania wszelkich imprez plenerowych oraz koncertów. Korzystanie z takich usług to kwestia doboru urządzenia do danych potrzeb i gwarancja bezpieczeństwa ze względu na nadzór elektryka z uprawnieniami przez cały czas pracy urządzenia.