1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wykorzystanie grawerowania laserowego w...

Wykorzystanie grawerowania laserowego w energetyce

Cztery podstawowe zalety grawerowania to przede wszystkim szybkość (duża prędkość powtarzania i wynikające z tego krótkie czasy cyklu), odporność na zużycie (tworzenie wysokiej jakości efektu, który jest odporny na czynniki zewnętrzne), delikatność (możliwość pracy na nawet najbardziej wrażliwych materiałach), a także powtarzalność (możliwość wykonania identycznych znakowań). Jak wspomniane zalety wykorzystywane są w energetyce? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Co warto wiedzieć o grawerowaniu laserowym?

Na początek warto jednak dowiedzieć się więcej o samym grawerowaniu laserowym, czyli nowoczesnym procesie, który wykorzystuje lasery wynikający w strukturę różnych materiałów. Technika ta wykorzystywana jest w wielu branżach. Najczęściej spotykane przedmioty codziennego użytku to m.in. gadżety reklamowe, biżuteria, czy pamiątki, których celem jest zatrzymanie pięknych chwil na dłużej.

W naszej grawerni obrabiamy laminaty grawerskie (w różnych kolorach, również metalizowane), szkło akrylowe, mosiądz i inne metale kolorowe, folię grawerską. Grawerujemy tabliczki znamionowe i opisowe, tablice okolicznościowe i pamiątkowe, identyfikatory, dyplomy i trofea, długopisy, breloki do kluczy.

Grawerowanie na potrzeby energetyki – co warto wiedzieć?

Co ciekawe, grawerowanie wykorzystywane jest także w przemyśle, w tym na potrzeby energetyki. Przy jego pomocy tworzone są m.in. komponenty potrzebne do oznakowania sieci elektrycznych. Takie tabliczki muszą być zgodne z wymogami, a ich wykonanie musi spełniać najwyższe standardy.

Grawerowanie jest wykorzystywane m.in. w przypadku oznaczników kablowych, tabliczek energetycznych (stacje trafo, odłączniki, słupy itp.), opisów na montowane rozdzielnice i szafy sterownicze, tabliczek znamionowych, schematów złącz kablowych wraz z opisem typów i kierunków kabli, a także zestawów tabliczek do zleconego zadania (po przesłaniu schematu jednokreskowego).